Zalm en prei met mosterd-dillevinaigrette

Zodra er ergens verse zalm in de aanbieding is kun je er geld op inzetten dat hij die week bij mij op tafel staat. Liefst haal ik hem bij de vishandel op de Nieuwmarkt, maar dat is helaas niet altijd te combineren met normale werktijden. In restaurants bestel ik het minder vaak omdat het risico op een uitgedroogd witroze stukje vis vrij groot is. Voor Fraiche op de westerstraat maakte ik vorige week een uitzondering, daar zij mij beloofden hem te pocheren in olijfolie (!). Ehh ja, dat durfde ik zelf nog niet aan.. volgende keer misschien ;). Gemarineerd in mosterd, dille en citroen smaakte hij ook heel lekker! Met een kleine knipoog naar de Venetiaanse markt dankzij de combi met verse prei.

Nodig (voor 2 porties)

  • 2 verse zalmfilets
  • 1,5 prei
  • 4 a 5 tl mosterd
  • 1 a 2 el lekkere (e.v.)olijfolie
  • handje verse dille, fijngesneden
  • sap van een halve citroen
  • sap van een kwart limoen
  • zout en peper
  • 1/3 pakje fetakaas
  • Boter/olie om in te bakken
  • grillpan

Doen

Maak een marinade van de helft van het citroensap, 2 tl mosterd en 1/3 van de dille. Wrijf de zalfilets daar goed mee in, dek af met plasticfolie en zet tot gebruik in de koelkast. Maak ook vast de vinaigrette door de andere helft van het citroensap en het limoensap goed door de rest van de mosterd te te mengen, dan dille en zout en peper toe te voegen en tot slot druppel voor druppel de olie erdoor heen te kloppen. 

Snijd de prei in stukken van ongeveer 8 cm en snijd die overlangs doormidden om het zand er goed uit te kunnen spoelen. Breng een ruime pan met water en wat zout aan de kook en leg de stukken hier voorzichtig in. Laat ze (afhankelijk van de dikte) ongeveer 5 minuten koken. Haal ze dan heel voorzichtig uit het water en laat ze uitlekken. 

Doe boter in een koekenpan en zet een grillpan op hoog vuur. Leg de stukken prei in de grillpan en laat ze aan twee kanten mooie bruine grillstrepen krijgen. Bak ondertussen de zalmfilets in hun marinade in de koekenpan. Ze hebben maar 2 a 3 minuten per kant nodig (afhankelijk van hoe dik ze zijn natuurlijk) om van buiten mooi lichtroze en van binnen nog glanzend rose te zijn. 

Strooi vlak voordat je de prei uit de pan haalt wat verkruimelde feta erover. Leg op een bord, plaats de zalmfilet erop en bedruppel met de vinaigrette. 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s